II LIGA RUGBY 2013/14

1.Legia Warszawa       34 p.

2.IGLOO RC Ruda Śl.    30 p.

3.KSR Wrocław             15 p.

4.BBRC Łódź                 12 p.

5.BC Nowy Sącz            11 p.

6.AZS Zielona Góra        5 p.

 

MP KOBIET RUGBY 7 2013/14

1.Ladies Gdańsk           34 p.

2.Tygrysice Soch.         24 p.

3.BlackRoses Poznań 19 p.

4.Diablice Ruda Śl.       18 p.

Licznik Odwiedzin
Home Bajtle Turnieje

BAJTLE GRAŁY ZA BRYNICĄ

1 maja w Sosnowcu odbył się kolejny turniej dzieci i młodzieży w rugby. Na stadionie w Niwce zagrały wszystkie młode kategorie wiekowe z naszego klubu: mini żacy, żacy, młodzicy i kadeci.

 

BAJTLE ZADEBIUTOWAŁY W BYTOMIU

Występem w Turnieju Dzieci i Młodzieży w Bytomiu swoją rundę wiosenną rozpoczęły BAJTLE - grupy dziecięce i młodzieżowe naszego klubu. Dla „Bajtli” był to pierwszy kontakt z rywalizacją od czasu zmiany trenerów: Paweł Łętowski, Kamil Sojka i Bogusław Rybak objęli grupy żaków i mini żaków, a Patryk Kołodziej zajął się szkoleniem młodzików i kadetów. Dodatkowo w Bytomiu wsparła ich ze swoją grupą Urszula Hojeńska.

Na turniej w Bytomiu zjechała się znaczna ilość drużyn z południa Polski, mini żacy mieli więc okazję rywalizować z drużynami z Raby Niżnej, Bytomia, Krakowa, Lubienia i Nowego Sącza. Najmłodsze „Bajtle”  odniosły 3 zwycięstwa, jeden remis i trzy porażki i ostatecznie zajęły 4 i 5 miejsce w tym turnieju. Widać było duże zaangażowanie i chęci do gry, co dobrze rokuje na kolejne turnieje.

Trener mini żaków Bogusław Rybak udziela ostatnich instrukcji

 

BAJTLE TEŻ JUŻ GRAJĄ

W sobotę 20 kwietnia br. nasi najmłodsi rugbiści po raz kolejny wzięli udział w VI Memoriale Mirosława Wojtani w Łodzi  - największej rugbowej zabawie dla dzieci w Polsce. Nasze drużyny składające się głownie z dzieci ze Szkoły Podstawowej 41 , które swoją przygodę z rugby zaczęły w czasie zimowej akcji „Ferie z Jajem” , wspomagane przez „starsze wygi” z dziecięcych grup IGLOO RC wystartowały w kategoriach Mini Żak i Żak.

 

BAJTLE GRAŁY W NOWYM SĄCZU

14 kwietnia 2012 roku w Nowym Sączu odbył się pierwszy dla naszych młodych zawodników i zawodniczek w tej rundzie Regionalny Turniej dla Dzieci i Młodzieży. Skład zespołu wyglądał następująco: Szpejda Wiktoria, Woźniak Wiktoria, Woźniak Patryk, Mirga Damian, Skubik Krzysztof, Turlej Sebastian, Witek Kamil, Grabowski Ewald.

 

MŁODZI RUDZIANIE W ŁODZI

W sobotę 24 kwietnia br. na obiektach Budowlanych w Łodzi odbył się III Turniej Dzieci i Młodzieży im. Mirosława Wojtani. W turnieju wystartowało 31 dziecięcych zespołów, a na boiskach wystąpiło ponad 400 dziewcząt i chłopców. Cele Memoriału zostały osiągnięte: uczczono pamięć Mirka – wspaniałego rugbisty i człowieka,  a dzieci miały okazję rywalizować z rówieśnikami z całej Polski.

W takim prestiżowym, jak na te kategorie wiekowe Turnieju nie mogło zabraknąć młodych adeptów „jajowatej” piłki z IGLOO RUGBY CLUB Ruda Śląska. Nasza drużyna wystąpiła w 2 kategoriach wiekowych: mini żak i żak. Obie drużyny, mimo posiadania jeszcze niewielkich umiejętności technicznych pokazały wielkie zaangażowanie i serce do gry.

Zespół mini-żaków zajął przyzwoite 8 miejsce na 13 drużyn startujących w tej kategorii wiekowej, zostawiając w pokonanym polu drużyny z wieloletnimi tradycjami rugowymi. Słowa pochwały należą się całej drużynie, a na szczególne wyróżnienie zasłużył Patryk Woźniak.

Zespół żaków w 12 zespołowej stawce  uplasowała się w środku zajmując 6 miejsce, a w bezpośrednim meczu pokonał m.in. JUVENIĘ Kraków. W drużynie wyróżnić można Rafała Giergę i Łukasza Szincel, oraz jedyną „Diablicę” w tym gronie - Wiktorię Woźniak  (w kategoriach mini żak, żak i młodzik drużyny są koedukacyjne).

Wyprawę małych rudzkich rugbistów do Łodzi można uznać za udaną i pouczającą, jednak wiele nauki i treningów jeszcze przed nimi.

 

Najnowsze Wiadomości

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Rugby Club Ruda Śląska jest
dofinansowywany przez
Urząd Miasta Ruda Śląska w formie wsparcia
realizacji zadań
publicznych
z zakresu wspierania
i upowszechniania
sportu w Rudzie Śląskiej
w 2014 r.

SPORTOWE SZKOLENIE
GRUP SENIORSKICH:
40 000 PLN

SPORTOWE SZKOLENIE
DZIECI I MŁODZIEŻY:
25 000 PLN

ORGANIZACJA ZAWODÓW
SPORTOWYCH
O ZASIĘGU KRAJOWYM:
1 500 PLN

więcej