II LIGA RUGBY 2013/14

1.Legia Warszawa       34 p.

2.IGLOO RC Ruda Śl.    30 p.

3.KSR Wrocław             15 p.

4.BBRC Łódź                 12 p.

5.BC Nowy Sącz            11 p.

6.AZS Zielona Góra        5 p.

 

MP KOBIET RUGBY 7 2013/14

1.Ladies Gdańsk           34 p.

2.Tygrysice Soch.         24 p.

3.BlackRoses Poznań 19 p.

4.Diablice Ruda Śl.       18 p.

Licznik Odwiedzin
Home Bajtle Turnieje BAJTLE GRAŁY ZA BRYNICĄ

BAJTLE GRAŁY ZA BRYNICĄ

1 maja w Sosnowcu odbył się kolejny turniej dzieci i młodzieży w rugby. Na stadionie w Niwce zagrały wszystkie młode kategorie wiekowe z naszego klubu: mini żacy, żacy, młodzicy i kadeci.

 

 

MINI ŻACY:

RUDA I: Karwot Patryk, Kordyjak Daniel, Klyszcz Sebastian, Dyrda Grzegorz, Fedorczak Igor, Kwiak Saimon, Śledź Daniel

RUDA II: Mech Angelika, Dyrda Jan, Kalinowski Radosław, Rother Nicola, Gromada Kevin, Deptuła Alan, Kantorski Krzysztof,

ŻACY:

Turlej Marek, Gambiec Olivier, Deptuła Maksymilian, Kucharski Klaudiusz, Masternak Kacper, Rudiak Kamil, Karbowiek Adrian, Gral Mateusz, Pander Damian

Wyniki:

Gr. 1

Czarni w Bytomiu – Bajtle I 1:4 (Karwot, Kordyjak, Klyszcz, Dyrda)

Nowy Sącz – Bytom 8:0

Nowy Sącz – Bajtle I 1:1 (Karwot)

Gr.2

Juvenia Kraków – Raba Niżna ?

Raba Niżna – Bajtle II 6:0

Kraków – Bajtle II 5:5 (Mech x3, Kalinowski x2)

Mecz o 3 miejsce:

Bajtle I – Bajtle II 4:0

Był to już trzeci turniej naszych najmłodszych grup. Z każdym kolejnym meczem zawodnicy coraz pewniej czują się na boisku. Wykazują się niebywałym hartem ducha i ogromną chęcią gry. Na wyróżnienie zasługuje nasz najmłodszy zawodnik Kevin Gromada (6 lat), który na turnieju w Sosnowcu debiutował w rozgrywkach rugby Tag, .

Bajtle I (kategoria mini żak) pomimo braku porażki zostały pozbawione możliwości walki o pierwsze 2 miejsca. Niewystarczające okazało się trzy-oczkowe zwycięstwo nad zawodnikami klubu z Bytomia, który uległ drużynie z Nowego Sącza 8:0.

W walce o 3 miejsce spotkały się nasze dwie drużyny. Ogromna chęć zwycięstwa obu stron pozwoliła nam oglądać niezwykle zacięty pojedynek.W ostateczności zwycięstwo odniosła pierwsza drużyna,pokonując klubowych kolegów 4:0.

Z kolei Młodzicy prowadzeni przez trenera Kołodzieja zaczęli turniej od meczu z Czarnymi w Bytomiu i zaczęli bardzo dobrze już pierwszą akcję na punkty zamienił Damian Kot, niestety równie szybko rywale doprowadzili do remisu. W drugiej połowie świetną indywidualną akcję na punkty zamienił Patryk  Woźniak, jednak ponownie w końcówce była chwila rozluźnienia która pozwoliła rywalom zremisować ten mecz.

W kolejnym meczu rywalem był zespół z Nowego Sącza i na wiele młodym rudzianom w tym meczu nie pozwolili. Konsekwentnie zdobywali przyłożenia i dopiero w ostatniej akcji rudzianom udało się zdobyć honorowe przyłożenie.

W trzecim meczu rywalem naszych młodzików był zespół z Raby Niżnej i tutaj niestety rudzianie nie mieli zbyt dużo do powiedzenia, spotkanie zakończyło się wynikiem 0:19.

I w ostatnim spotkaniu młodzikom przyszło się spotkać z gospodarzami, zespołem Kolibra Sosnowiec, przespany początek pozwolił rywalom odskoczyć na 14 punktów, w tym momencie świetną zespołową akcję wykończył Woźniak, podwyższył Turlej i wydawało się że nawiążą walkę z rywalem, ale niestety – końcówka należała do rywali zza Brynicy, zwyciężyli 31:7.

Ostatecznie młodzicy zajęli 4 miejsce w turnieju, widać postęp grze, turniej im wyszedł dużo lepiej niż ostatnio w Łodzi czy w Bytomiu, ale nadal czeka ich dużo pracy, jeśli chcieliby w przyszłości nawiązać walkę z lepszymi zespołami.

Kadeci swoje zmagania w Sosnowcu rozpoczęli od meczu z Juvenią Kraków, niestety początek należał do rywali, szybko zdobyli trzy przyłożenia i spokojnie grali dalej, dopiero w końcówce indywidualną akcją po skrzydle zapunktował Rozmiarek, podwyższył Skubik, jednak było to wszystko na co stać w tym meczu było rudzian.

W drugim meczu Ruda Śląska zmierzyła się z Częstochową i było to bardzo emocjonujące spotkanie. Na przyłożenie rywali szybko odpowiedział Rozmiarek, po czym w kolejnej akcji wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Niestety nie dane było dowieźć tego wyniku do końca meczu, w ostatniej akcji częstochowianie zapunktowali i spotkanie zakończyło się remisem.

Dopiero w trzecim meczu udało się rudzianom odnieść pierwsze zwycięstwo w tym turnieju, w meczu z Bytomiem szybko zapunktował Skubik, jednak nie udało się podwyższyć. Przez długą część meczu gra toczyła się środkowej strefie boiska i żadna z ekip nie miała przewagi, jednak pod koniec pierwszej połowy akcją za 7 punktów udało się rywalom wyjść na prowadzenie. Druga połowa należała do rudzian, jednak długo nie udawało się tej przewagi  udokumentować punktami. Dopiero w ostatniej akcji meczu po szybkim karnym punkty zdobył Skoczylas i zawodnicy mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa.

W ostatnim meczu kadeci z Rudy Śląskiej spotkali się z Kolibrem Sosnowiec i było to niestety jednostronne widowisko, gospodarze zwyciężyli 12:0.

Kadeci również zagrali dużo lepszy turniej niż poprzednio, cieszy zwłaszcza postęp w rozwiązywaniu akcji  w ataku, potrafili w końcu uruchomić szybkich skrzydłowych i pokazali momentami twardą grę w obronie. Jednak również czeka ich dużo pracy aby stać się postrachem rywali na kolejnych turniejach.

MŁODZIK:
IGLOO Rugby Ruda Śląska – Czarni w Bytomiu 10:10
Punktowali: Damian Kot 5 pkt., Patryk Woźniak 5 pkt.

IGLOO Rugby Ruda Śląska – Biało – Czarni Nowy Sącz 7:15
Punktowali: Roland Rozmiarek 5 pkt., Tomasz Karbowiak 2 pkt.

IGLOO Rugby Ruda Śląska – Gorce Raba Niżna 0:19

IGLOO Rugby Ruda Śląska – Koliber Sosnowiec 7:31
Punktowali: Patryk Woźniak 5 pkt., Sebastian Turlej 2 pkt.

KADET
IGLOO Rugby Ruda Śląska – Juvenia Kraków 7:20
Punktowali: Roland Rozmiarek 5 pkt., Krzysztof Skubik 2 pkt.

IGLOO Rugby Ruda Śląska – RC Częstochowa 10 – 10
Punktował: Roland Rozmiarek 10 pkt.

IGLOO Rugby Ruda Śląska – Czarni w Bytomiu 12:7
Punktowali: Krzysztof Skubik 7 pkt., Jakub Skoczylas 5 pkt.

IGLOO Rugby Ruda Śląska – Koliber Sosnowiec 0:12

Skład IGLOO Rugby Ruda Śląska na ten turniej:

Młodzik: Klyszcz Klaudia, Kot Damian, Turlej Sebastian, Woźniak Patryk, Karbowiak Tomasz, Klyszcz Rafał, Zapora Marcin
Kadet: Karbowiak Jakub, Mirga Damian, Rozmiarek Roland, Skoczylas Jakub, Depko Dawid, Deptuła Karol, Skubik Krzysztof, Woźniak Wiktoria, Zdebel Damian

Tabela turnieju:
Młodzik:
1. Biało – Czarni Nowy Sącz
2. Koliber Sosnowiec
3. Gorce Raba Niżna
4. IGLOO RUGBY RUDA ŚLĄSKA
5. Czarni w Bytomiu

Kadet:
1. Koliber Sosnowiec
2. Juvenia Kraków
3. IGLOO RUGBY RUDA ŚLĄSKA
4. Czarni w Bytomiu
5. RC Częstochowa

 

Najnowsze Wiadomości

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Rugby Club Ruda Śląska jest
dofinansowywany przez
Urząd Miasta Ruda Śląska w formie wsparcia
realizacji zadań
publicznych
z zakresu wspierania
i upowszechniania
sportu w Rudzie Śląskiej
w 2014 r.

SPORTOWE SZKOLENIE
GRUP SENIORSKICH:
40 000 PLN

SPORTOWE SZKOLENIE
DZIECI I MŁODZIEŻY:
25 000 PLN

ORGANIZACJA ZAWODÓW
SPORTOWYCH
O ZASIĘGU KRAJOWYM:
1 500 PLN

więcej