4.Diablice Ruda Śl.       18 p.

Licznik Odwiedzin
Home

WYGRYWAMY TURNIEJ "SIÓDEMEK"

Seniorzy K. S. RUGBY korzystając z przerwy w rozgrywkach ligowych spowodowanej meczem reprezentacji Polski we Lwowie wrócili na boiska rugby 7-osobowego. Wzięliśmy udział w turnieju Polskiej Ligi Rugby 7 w Bytomiu. W szranki turnieju stało 8 drużyn, w tym lider ligowej tabeli Husar Bolesławiec oraz sklasyfikowane na 4 i 5 miejscach Gentlemen’s RC Łódź i RC Częstochowa.

Michał Jurczyński w akcji

RUGBY Ruda Śląska swoje mecze grupowe rozpoczęła właśnie od meczu z liderem remisując 14:14, tracą 7 punktów w ostatniej akcji meczu, dodatkowo grając w przewadze jednego zawodnika (wykluczenie  za żółta kartkę)! Drugi mecz przyniósł pierwsze zwycięstwo po trudnym meczu z Tytanem Gniezno 12:7 (zwycięskie przyłożenie kapitana rudzian D. Mańkowskiego podwyższone przez K. Płusę w końcówce).

Niezawodny Krzysztof Płusa

Rozkręcająca się z meczu na mecz nasza drużyna okazała się być już tego dnia nie do zatrzymania. Trzeci mecz grupowy to wysokie zwycięstwo z gospodarzami Czarnymi Bytom 47:0 i pierwsze miejsce w swojej grupie. W półfinale z drugą drużyną grupy B po dobrej grze wygrywamy z AZS Rzeszów 26:5. W finale turnieju IGLOO RUGBY przyszło się ponownie zmierzyć z grupowym rywalem - Tytanami z Gniezna (wygrali w drugim półfinale z RC Częstochowa 21:12). O ile mecz grupowy był wyrównany, to w finale całkowicie zdominowaliśmy rywali, dając popis gry w pierwszej połowie, kiedy to zepchnęliśmy Tytana do desperackiej obrony na ich polu 22 metrów. Dwa przełożenia M. Jurczyńskiego, jedno M. Greinerta i jedno podwyższenia K. Płusy dały prowadzenie 17:0 do przerwy. Po zmianie stron kontrolowaliśmy przebieg gry dokładając jeszcze jedno przyłożenie P. Tokarskiego i kończąc 22:0.

Ostatnie przyłożenie turnieju wykonał Piotr Tokarski

W K. S. IGLOO RUGBY Ruda Śląska zagrali: D. Mańkowski 10 pkt. (2 x 5), K. Jopert 5 pkt., L. Gallego Vilches, K. Płusa 46 pkt. (4 x 5, 13 x 2), P. Tokarski 10 pkt. (2 x 5), M. Jurczyński 20 pkt. (4 x 5), K. Tokarski 5 pkt., M. Greinert 10 pkt. (2 x 5), P. Maniecki 5 pkt., M. Nowak 5 pkt., Ł. Ruda, Ł. Fura,  S. Szymański 5 pkt.