II LIGA RUGBY 2013/14

1.Legia Warszawa       34 p.

2.IGLOO RC Ruda Śl.    30 p.

3.KSR Wrocław             15 p.

4.BBRC Łódź                 12 p.

5.BC Nowy Sącz            11 p.

6.AZS Zielona Góra        5 p.

 

MP KOBIET RUGBY 7 2013/14

1.Ladies Gdańsk           34 p.

2.Tygrysice Soch.         24 p.

3.BlackRoses Poznań 19 p.

4.Diablice Ruda Śl.       18 p.

Licznik Odwiedzin
Home

DIABLICE ZNOWU W FORMIE

Diablice rozpoczęły sezon wiosenny od turnieju w Sochaczewie. Przypomnijmy, że bronią one tytułu wicemistrzyń Polski z ubiegłego roku, a po jesiennej części sezonu (3 turnieje) w klasyfikacji Mistrzostw Polski zajmowały 4 miejsce za Ladies Lechią Gdańsk, Tygrysicami Sochaczew i Black Roses Poznań. Chcą myśleć o kolejnym medalu mistrzostw Diablice musiały pokazać „pazurki”. I tak też się stało.

 

 

Mecz z Błyskawicami

W meczach grupowych rudzianki łatwo rozprawiły się z Błyskawicami Wrocław 31:0 i Juvenią Kraków 17:0. W meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie zmierzyły się z odwiecznymi rywalkami Tygrysicami Sochaczew, z którymi przegrały wszystkie trzy jesienne spotkania. Żadne rewanżu Diablice wyszły na boisko niezwykle zmotywowane, nastawione na mocną obronę  i kontrataki. Był to dobry sposób na gospodynie, bo nasze dziewczyny nie dały im pograć. Zwyciężyły zdecydowanie i wyraźnie 24:0 dzięki 4 przyłożeniom reprezentantek Polski S. Łuksik (2 przyłożenia), P. Bober (1) i A. Szkudlarek (do przyłożenia dołożyła 2 podwyższenia).

Sylwia Łuksik kieruje grą

Na drodze do finału Diablicom stanęły Black Roses Poznań, wyprzedzające je w klasyfikacji MP o 1 pkt. Punktować zaczęły poznanianki, ale pierwsza połowa skończyła się remisem 7:7. Po przerwie obraz gry uległ radykalnej odmianie. Szeroka, do linii bocznych gra ręką udanie pozwalała rozrzedzić linię obrony przeciwniczek i znajdować w niej „dziury”. W takie luki dwukrotnie weszła S. Gołda a raz D. Żurek. A. Szkudlarek znowu dwukrotnie podwyższyła i mecz zakończył się 19:7 dla Diablic.

W finale niewiele zabrakło by wreszcie „podrapać” niepokonane od dłuższego czasu aktualne Mistrzynie Polski Ladies Lechię Gdańsk. W wyrównanej grze z obydwu stron w bardzo trudnych warunkach pogodowych (cały dzień padało) na grząskim boisku,  ostatecznie górą były grające bardziej siłowo mistrzynie, którym udało się przeprowadzić dwie skuteczne akcje i wygrać 14:0.

Diablice w Sochaczewie: S. Klinner, D. Żurek 15 pkt. (3 x 5), A. Piekorz 10 pkt. (2 x 5), S. Łuksik 10 pkt. (2 x 5), A. Szkudlarek 31 pkt. (3 x 5, 8 x 2), P. Bober 10 pkt. (2 x 5), S. Gołda 10 pkt. (2 x 5), M. Sahakyan, U. Hojeńska, W. Hadelka, M. Radzikowska 5 pkt., A,. Cichocka, A. Sikora, N. Brodacka, O. Przybyli, A. Jarmark.

Umorusane, ale szczęśliwe

Końcowa kolejność turnieju w Sochaczewie:

  1. Ladies Lechia Gdańsk
  2. Diablice IGLOO RUGBY Ruda Śląska
  3. Black Roses Poznań
  4. Haka AWF Syrenki Warszawa
  5. Tygrysice RC Orkan Sochaczew
  6. Atomówki BBRC Łódź
  7. RC Legia Warszawa
  8. Juvenia Kraków
  9. Błyskawice KS Rugby Wrocław
  10. Ladies Frog's Warszawa

Przed Diablicami dwa turnieje, w których trzeba potwierdzić dobrą formę z Sochaczewa – 10 maja w Warszawie i na własnym terenie, na rudzkiej Burloch Arenie 21 czerwca.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Rugby Club Ruda Śląska jest
dofinansowywany przez
Urząd Miasta Ruda Śląska w formie wsparcia
realizacji zadań
publicznych
z zakresu wspierania
i upowszechniania
sportu w Rudzie Śląskiej
w 2014 r.

SPORTOWE SZKOLENIE
GRUP SENIORSKICH:
40 000 PLN

SPORTOWE SZKOLENIE
DZIECI I MŁODZIEŻY:
25 000 PLN

ORGANIZACJA ZAWODÓW
SPORTOWYCH
O ZASIĘGU KRAJOWYM:
1 500 PLN

więcej