II LIGA RUGBY 2013/14

1.Legia Warszawa       34 p.

2.IGLOO RC Ruda Śl.    30 p.

3.KSR Wrocław             15 p.

4.BBRC Łódź                 12 p.

5.BC Nowy Sącz            11 p.

6.AZS Zielona Góra        5 p.

 

MP KOBIET RUGBY 7 2013/14

1.Ladies Gdańsk           34 p.

2.Tygrysice Soch.         24 p.

3.BlackRoses Poznań 19 p.

4.Diablice Ruda Śl.       18 p.

Licznik Odwiedzin
Home

BAJTLE GRAŁY W ŁODZI

W strugach ulewnego deszczu Łodzi w Memoriale im. Mirosława Wojtani wzięły udział najmłodsi rudzcy rugbiści i rugbistki – rudzkie „Bajtle”. W tym największym w Polsce turnieju dzieci rozgrywanym wystąpiło około 30 drużyn z Polski i Ukrainy.

 

 

Bajtle w Łodzi

Nasi najmłodsi, czyli mini żacy w swoich meczach grupowych w rugby TAG rozegrali 3 mecze, zwyciężając na początku 4:2 ze Spartą Jarocin, jednak później musieli uznać wyższość Budowlanych Łódź 1:3 oraz Ukraińców z zespołu Roland Iwano Frankowsk 0:3. Po fazie grupowej nadszedł czas na mecze o miejsca końcowe i tutaj nasi najmłodsi zagrali rewelacyjnie zwyciężając z UKS Nosorożcami Łódź 6:0 oraz z BBRC Łódź 7:1. Dzięki tym zwycięzcom zakończyli swój turniej na 9 miejscu, jednak nie rezultat był tego dnia najważniejszy a dobra zabawa z rugby nie w tle, ale na pierwszym planie i możliwość rywalizowania z najlepszymi drużynami w Polsce.

Ale lało! Ale - w rugby pogoda jest nieważna!

Troszkę starsi zawodnicy i zawodniczki, czyli żacy nie mogą zaliczyć tego turnieju do bardzo udanych, w meczach grupowych w rugby na małym boisku musieli uznać wyższość zespołom Sparty Jarocin (0:6), Budowlanych Łódź (0:2) oraz Rolanda Iwano Frankowsk (1:6). W meczach o miejsca odnieśli dwie porażki, kolejno z BBRC Łódź 0:6 oraz UKS80 Sochaczew 0:8. Mocni rywale i padający deszcz dali się we znaki naszym żakom, jednak  z każdej porażki można wyciągnąć naukę na przyszłość i miejmy nadzieję że w kolejnych turniejach będzie już tylko lepiej.

Natomiast najstarsza grupa występująca w Memoriale im. Mirosława Wojtani, czyli młodzicy zagrali już na dużym boisku, w pełnokontaktowej odmianie rugby. Ostatecznie zajęli 9 miejsce w tym turnieju, ale wyciągnięta nauka i zdobyte doświadczenie meczowe na pewno zaowocuje w następnych turniejach i meczach.

Już niedługo kolejny turniej dzieci, nasi najmłodsi wystąpią już 1 maja w Sosnowcu.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Rugby Club Ruda Śląska jest
dofinansowywany przez
Urząd Miasta Ruda Śląska w formie wsparcia
realizacji zadań
publicznych
z zakresu wspierania
i upowszechniania
sportu w Rudzie Śląskiej
w 2014 r.

SPORTOWE SZKOLENIE
GRUP SENIORSKICH:
40 000 PLN

SPORTOWE SZKOLENIE
DZIECI I MŁODZIEŻY:
25 000 PLN

ORGANIZACJA ZAWODÓW
SPORTOWYCH
O ZASIĘGU KRAJOWYM:
1 500 PLN

więcej