II LIGA RUGBY 2013/14

1.Legia Warszawa       34 p.

2.IGLOO RC Ruda Śl.    30 p.

3.KSR Wrocław             15 p.

4.BBRC Łódź                 12 p.

5.BC Nowy Sącz            11 p.

6.AZS Zielona Góra        5 p.

 

MP KOBIET RUGBY 7 2013/14

1.Ladies Gdańsk           34 p.

2.Tygrysice Soch.         24 p.

3.BlackRoses Poznań 19 p.

4.Diablice Ruda Śl.       18 p.

Licznik Odwiedzin
Home MISTRZOSTWA POLSKI KOBIET 2013/14 CZWARTE MIEJSCE

CZWARTE MIEJSCE

W poprzednim turnieju Mistrzostw Polski Rugby Kobiet rozegranym trzy tygodnie temu także w Warszawie Diablice zajęły bardzo dobre trzecie miejsce. Tym razem nie było aż tak dobrze, bowiem nasze dziewczyny zakończyły zawody na 4 miejscu. Tegoroczna rywalizacja kobiet przebiega pod znakiem wyraźnego podziału nad dominującą nad pozostałymi zespołami czołową czwórką którą stanowią Ladies Lechia Gdańsk, Tygrysice Sochaczew, Black Roses Poznań oraz nasze Diablice i resztę żeńskich teamów. Z wymienionej czwórki wszystko wygrywają na razie Ladies z Gdańska, a pozostała kolejność to wypadkowa turniejowej dyspozycji w danym dniu. Tym razem lepiej od Diablic dysponowane były i Tygrysice i „Czarne Róże”, z którymi ostatnio nasze dziewczyny dwukrotnie wygrały.

 

 

Jak zwykle Diablicom nie można odmówić serca do walki

Diablice w turnieju grały następująco: przegrały w grupie z dziewczynami z Poznania 5:19 i wygrały zdecydowanie z Błyskawicami Wrocław 41:0. W półfinale uległy gdańszczankom 0:34 a w meczu o trzecie miejsce przegrały z Tygrysicami 5:26.

Słabszą dyspozycję usprawiedliwiać może nieobecność trzech zawodniczek z pierwszego składu i gra zastępujących je debiutantek. Ale broniącym medalu Mistrzostw Polski Diablicom trudno wybaczyć nie najlepsze przygotowanie do sezonu, co widać zwłaszcza               w przygotowaniu fizycznym i sporej rotacji w wyjściowym składzie. Żadnego z turniejów tego sezonu Diablice nie rozegrały w optymalnym zestawieniu.

Pozostaje żywić nadzieję, że nadchodząca przerwa jesienno-zimowa w rozgrywkach pozwoli Diablicom powrócić do dawnej dyspozycji.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Rugby Club Ruda Śląska jest
dofinansowywany przez
Urząd Miasta Ruda Śląska w formie wsparcia
realizacji zadań
publicznych
z zakresu wspierania
i upowszechniania
sportu w Rudzie Śląskiej
w 2014 r.

SPORTOWE SZKOLENIE
GRUP SENIORSKICH:
40 000 PLN

SPORTOWE SZKOLENIE
DZIECI I MŁODZIEŻY:
25 000 PLN

ORGANIZACJA ZAWODÓW
SPORTOWYCH
O ZASIĘGU KRAJOWYM:
1 500 PLN

więcej