II LIGA RUGBY 2013/14

1.Legia Warszawa       34 p.

2.IGLOO RC Ruda Śl.    30 p.

3.KSR Wrocław             15 p.

4.BBRC Łódź                 12 p.

5.BC Nowy Sącz            11 p.

6.AZS Zielona Góra        5 p.

 

MP KOBIET RUGBY 7 2013/14

1.Ladies Gdańsk           34 p.

2.Tygrysice Soch.         24 p.

3.BlackRoses Poznań 19 p.

4.Diablice Ruda Śl.       18 p.

Licznik Odwiedzin
Home O nas
Ruda Śląska nie może żyć bez rugby, a tradycja musi być podtrzymywana.
Z inicjatywy mieszkającego w naszym mieście byłego zawodnika „Budowlanych” Łódź Mariusza Świerczyńskiego oraz Aleksandra Oleszczuka 22 lutego 2007 r. powstał nowy klub – „Rugby Club” Ruda Śląska.
Początkowo treningi odbywały się na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 w Rudzie, a oficjalny debiut naszego klubu miał miejsce (po trzech miesiącach treningów) w trakcie Turnieju Juniorów o Puchar Śląska w maju 2007 r. Nasz pierwszy mecz (w ramach wspomnianego turnieju) rozegraliśmy 26 maja 2007 r. przeciwko … reprezentacji „Republiki Czeskiej”, bowiem naszym przeciwnikiem były połączone siły zespołów TJ „Sokół” Ostrawa i RC Żlin. W pierwszej połowie naszymi rywalami byli rugbiści z Ostrawy i zakończyła się ona wynikiem 14 : 5 dla Czechów, a pierwsze historyczne przyłożenie dla naszego klubu było autorstwa Przemysława Żuławnika. W drugiej połowie trener Świerczyński tchnął więcej bojowego ducha w naszą drużynę i nasi zawodnicy pokazali że Rugby Club Ruda Śląska to nie tylko nazwa, ale drużyna charakterem. Drugą część meczu, w której za przeciwnika mieliśmy drużynę RC Żlin wygraliśmy 25 : 5, co pozwoliło nam na osiągniecie korzystnego rezultatu w całym spotkaniu – Rugby Club Ruda Śląska vs. Reprezentacja Czech 30:19 .
Pierwszy z kolei oficjalny mecz ligowy rozegraliśmy 10 września 2007 r. podczas Turnieju Polskiej Ligi 7 w Sosnowcu i zakończył on się naszą porażką z „Kolibrem” Sosnowiec 0:38.
Ważnym dla nas wydarzeniem było przeniesienie  od września 2007 r. bazy treningowej na obiekt Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ponadgimnazjalnych im. Herberta Clarka Hoovera w Rudzie Śląskiej - Orzegowie, gdzie możemy trenować w bardzo dobrych warunkach.
W chwili obecnej skupiamy się na szkoleniu młodzieży oraz udziale w rozgrywkach ligowych rugby 7-osobowego. Próbowaliśmy także sił w rozgrywkach rugby 15-osobowego w lidze regionalnej.

Jak na tak krótki czas istnienia klubu odnieśliśmy już wymierne sukcesy:

RUGBY CLUB RUDA ŚLĄSKA JUNIORZY
• sezon 2007/08 - 5 miejsce w Mistrzostwach Polski  Juniorów w Rugby 7,
• 2008 r. - Puchar Śląska Juniorów w Rugby 7,
• sezon 2008/09 - 8 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Rugby 15.
RUGBY CLUB RUDA ŚLĄSKA SENIORZY
• sezon 2007/08 -   8 miejsce w turnieju finałowym Polskiej Ligi Rugby 7,
• sezon 2008/09 -   1 miejsce w turnieju kwalifikacyjnym Polskiej Ligi Rugby 7
w Sosnowcu,
• sezon 2008/09 -   2 miejsce w turnieju kwalifikacyjnym Polskiej Ligi Rugby 7
w Częstochowie,
• sezon 2008/09 -   12 miejsce w turnieju finałowym Polskiej Ligi Rugby 7,
• sezon 2009/10 -   3 miejsce w turnieju kwalifikacyjnym Polskiej Ligi Rugby 7
w Jarocinie.

 

Nasza działalność nie ogranicza się tylko do występów w rozgrywkach ligowych. Jedną z form aktywności jest organizacja turniejów rugby dla młodzieży i dzieci – przeprowadzamy corocznie Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży z udziałem kilkunastu drużyn młodzików, żaków i mini-żaków z terenu całej Polski.
Braliśmy udział w imprezach charytatywnych w Rudzie Śląskiej i innych miastach aglomeracji. Promowaliśmy naszą dyscyplinę oraz wspomagaliśmy tworzącą się drużynę rugby na wózkach – „Jeźdźcy” Mikołów - Borowa Wieś.
Byliśmy organizatorem wspólnego treningu szkoleniowego dla sześciu klubów naszego województwa prowadzonego przez Tomasza Kapustkę ze Szkoły Rugby w Poznaniu oraz konferencji szkoleniowej „Szkoła Rugby” dla nauczycieli wychowania fizycznego miast śląskiej aglomeracji.
Zorganizowaliśmy w dniu 3 października obchody 20 rocznicy zdobycia tytułu Wicemistrza Polski w rugby przez GKS „Śląsk” Ruda Śląska, do tradycji którego chcemy nawiązywać. Odbył się mecz GKS „Śląsk Old Lions” – „Rugby Club” Ruda Śląska podczas którego młodzi adepci owalnej piłki „sprawdzili” starych „mistrzów”, a w zasadzie stało sie na odwrót, bo to oldboye zwyciężyli młodych 19:17. Choć gra miała charakter w pełni towarzyski, emocji nie zabrakło. Później, podczas "trzeciej połowy"  w gronie przybyłych                    z różnych stron kraju byłych zawodników GKS „Śląsk” Ruda Śląska oraz zaproszonych gości była okazja do wspomnień.

 

 

Najnowsze Wiadomości

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Rugby Club Ruda Śląska jest
dofinansowywany przez
Urząd Miasta Ruda Śląska w formie wsparcia
realizacji zadań
publicznych
z zakresu wspierania
i upowszechniania
sportu w Rudzie Śląskiej
w 2014 r.

SPORTOWE SZKOLENIE
GRUP SENIORSKICH:
40 000 PLN

SPORTOWE SZKOLENIE
DZIECI I MŁODZIEŻY:
25 000 PLN

ORGANIZACJA ZAWODÓW
SPORTOWYCH
O ZASIĘGU KRAJOWYM:
1 500 PLN

więcej