II LIGA RUGBY 2013/14

1.Legia Warszawa       34 p.

2.IGLOO RC Ruda Śl.    30 p.

3.KSR Wrocław             15 p.

4.BBRC Łódź                 12 p.

5.BC Nowy Sącz            11 p.

6.AZS Zielona Góra        5 p.

 

MP KOBIET RUGBY 7 2013/14

1.Ladies Gdańsk           34 p.

2.Tygrysice Soch.         24 p.

3.BlackRoses Poznań 19 p.

4.Diablice Ruda Śl.       18 p.

Licznik Odwiedzin
Home Piotrowice Nyskie

Piotrowice Nyskie

II FESTIWAL RUGBY W PIOTROWICACH NYSKICH

IGLOO RUGBY CLUB Ruda Śląska wziął udział w dniach 24-26.08. br. w drugim międzynarodowym spotkaniu rugbistów i rugbistek w Piotrowicach Nyskich.

Odrestaurowywany przez polsko-angielskie małżeństwo Jima i Annę Parton piękny pałac z XVII w. oraz zabudowania dawnego folwarku gościły uczestników Międzynarodowego Festiwalu Rugby zorganizowanego przez miłośnika rugby - Jima Parton'a oraz trenerkę austriackiej reprezentacji rugby kobiet Renee Carmine Jones. Jak przed rokiem w festiwalu udział wzięło ponad 100 zawodników i zawodniczek rugby z całej Europy – reprezentacje kobiet Austrii i Czech, Slavia Praga, Rugby Club Ricany (Czechy), Frog’s Warszawa i Ladies Lechia Gdańsk, męska reprezentacja Austrii, Vienna Celtic (Austria), Hackney Rugby Club (Anglia) i Rugby Wrocław.

Więcej…

 

FESTIWAL RUGBY W PIOTROWICACH NYSKICH

Zawodnicy i zawodniczki naszego klubu wzięli udział w miniony weekend (2,3-4.09.) w międzynarodowym campie treningowym w urokliwych Piotrowicach Nyskich.

Odrestaurowywany przez polsko-angielskie małżeństwo Jima i Annę Parton piękny pałac z XVII w. oraz zabudowania dawnego folwarku gościły uczestników Międzynarodowego Festiwalu Rugby zorganizowanego przez miłośnika rugby - Jima Parton'a oraz trenerkę austriackiej reprezentacji rugby kobiet Renee Carmine Jones. W Festiwalu udział wzięło ponad 100 zawodników i zawodniczek rugby z całej Europy – reprezentacje kobiet Polski, Rumunii i Czech, dwie kadry Austrii oraz rugbiści Loughborough University z Anglii.

Nazse „Diablice” wzięły tam udział w zgrupowaniu kadry reprezentacji Polski rugby 7-osobowego przygotowującej się do mistrzostw europy. W składzie Polski A zagrały: Anna Szkudlarek, Patrycja Bober, Stella Klinner i Angelika Piekorz. Pozostałe dwie rudzianki zagrały w zespole Polski B: Sylwia Łuksik i Marta Motyl. Kolejne dwie w zespole „Barbarians” stworzonym z zawodniczek rudzkiego klubu, Frog’s Warszawa, BBRC Łódź, Tygrysice Sochaczew, RC Częstochowa i Arki Gdynia.


Reprezentacja Polski z „Diablicami” w składzie: pierwsza z prawej w górnym rzędzie Stella Klinner, u dołu pierwsza z lewej Patrycja Bober, czwarta i piąta u dołu z lewej Angelika Piekorz i Anna Szkudlarek

 

Więcej…

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Rugby Club Ruda Śląska jest
dofinansowywany przez
Urząd Miasta Ruda Śląska w formie wsparcia
realizacji zadań
publicznych
z zakresu wspierania
i upowszechniania
sportu w Rudzie Śląskiej
w 2014 r.

SPORTOWE SZKOLENIE
GRUP SENIORSKICH:
40 000 PLN

SPORTOWE SZKOLENIE
DZIECI I MŁODZIEŻY:
25 000 PLN

ORGANIZACJA ZAWODÓW
SPORTOWYCH
O ZASIĘGU KRAJOWYM:
1 500 PLN

więcej