4.Diablice Ruda Śl.       18 p.

Licznik Odwiedzin
Home "15" II Liga 2013/14 15 15-TKI PONOWNIE NA KONIEC SEZONU

15-TKI PONOWNIE NA KONIEC SEZONU

Całe spotkanie było niesamowicie wyrównane, w pierwszej połowie żadna ze stron nie zdobyła optycznej przewagi, gra toczyła się głownie w środku  pola. Niestety nasi zawodnicy nie realizowali  założeń taktycznych, widać było dużą nerwowość   i chaos, dla większości naszej ekipy był to dopiero drugi mecz w życiu w tradycyjnej odmianie rugby. Dużo było prób gry młynem przy przegrupowaniach, niestety nie dawało to zbytnio efektu w zdobywaniu terenu. Niestety po dwudziestu minutach musiał zejść z boiska młynarz Marcel Gawron, który uległ kontuzji szyi w młynie dyktowanym. Chwilę później boisko musiał opuścić również zawodnik drugiej linii Adam Mazela, z powodu rozbitych obydwu łuków brwiowych. Przy rozgrywaniu piłki przez formację ataku widoczny był brak zgrania zespołu, dużo podań było niedokładnych. W pierwszej połowie wrocławianie nie wykorzystali próby kopu na bramkę z karnego, a na pięć minut przed przerwą na indywidualną akcję zdecydował się grający z konieczności na pozycji rwacza Kamil Smaga, minął kilku rywali i zdobył przyłożenie. Niestety podwyższenie wykonywane przez Tomasza Kwasta było niecelne i na przerwę RCRŚL zszedł z przewagą tylko pięciu punktów.

W drugiej połowie wrocławianie narzucili swój styl gry, niemalże przez całe 40 minut gra toczyła się na połowie rudzian. Mimo bardzo dużego zaangażowania w obronie,  niestety dwukrotnie udało się rywalom przebić przez formacje obronne naszego zespołu i zdobyć dwa przyłożenia i jedno podwyższenie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 12:5 dla KS Rugby Wrocław, i ten wynik oddaje to co działo się na boisku – pierwsza połowa bardzo wyrównana, druga niestety na korzyść rywali.

Podsumowując całe spotkanie w wykonaniu naszego zespołu, to na plus na pewno należy zaliczyć zaangażowanie całej drużyny, wygrywane formacje autowe swoje i rywali, twardą grę przy przegrupowaniach i konsekwentną grę w obronie (mimo straconych dwóch przyłożeń).  Niestety to okazało się za mało na pokonanie ekipy z Wrocławia, w naszych szeregach było dużo niedokładności i nerwowości, nie były realizowane założenia taktyczne i chyba największym naszym problemem było niezgranie zawodników w formacji ataku. Widać, że jeżeli zespół chce w rugby piętnastoosobowym osiągać lepsze wyniki, to czeka nas wszystkich jeszcze dużo pracy.

Skład IGLOO Rugby Clubu Ruda Śląska:

młyn: Grzegorz Rogowski , Marcel Gawron, Wojciech Krystek, Adam Mazela, Jan

Muc, Kamil Smaga, Patryk Maniecki, Dawid Mańkowski

łącznicy: Marcin Greinert, Tomasz Kwast

atak: Michał Jackowiec, Maciej Dorywalski, Paweł Siwula, Michał Jurczyński, Marcel Januszkiewicz

Rezerwowi: Dawid Szywalski, Mateusz Nowak, Sławomir Mrozek, Aleksander Oleszczuk,