II LIGA RUGBY 2013/14

1.Legia Warszawa       34 p.

2.IGLOO RC Ruda Śl.    30 p.

3.KSR Wrocław             15 p.

4.BBRC Łódź                 12 p.

5.BC Nowy Sącz            11 p.

6.AZS Zielona Góra        5 p.

 

MP KOBIET RUGBY 7 2013/14

1.Ladies Gdańsk           34 p.

2.Tygrysice Soch.         24 p.

3.BlackRoses Poznań 19 p.

4.Diablice Ruda Śl.       18 p.

Licznik Odwiedzin
Home "15" II Liga 2013/14 15 ZWYCIĘSTWO NA POCZĄTEK SEZONU

ZWYCIĘSTWO NA POCZĄTEK SEZONU

Mecz miał charakter sparingowy, ale  i tak zdecydowanym faworytem spotkania był zespół z Zachodu, z powodzeniem występujący w II lidze polskiego rugby. IGLOO RC na razie rozgrywa tylko mecze sparingowe, przymierzają się do ligowych gier w przyszłości. Zagrali wszyscy obecni w trakcie meczu zawodnicy, a trenerzy jak zwykle mieli okazję do przyjrzenia się przedsezonowej dyspozycji swoich drużyn. Dość zaskakująco gospodarze „postawili się” bardziej ogranym zielonogórzanom zwyciężając 18:17 (13:7). Mecz toczony był głównie w obrębie formacji młyna, gdyż przeważnie w ten sposób goście próbowali zdominować rudzian. Przewaga Zielonej Góry widoczna była w młynach dyktowanych, natomiast w otwartych przegrupowaniach zawodnicy IGLOO RC bardzo skuteczne się bronili. Przewaga gry fizycznej spowodowała, że mniej można było zobaczyć gry formacji ataku. Wskutek tego większość akcji kończyli zawodnicy młyna, co tym lepiej dobrze świadczy o grze rudzian, gdyż przewaga fizyczna gości w tej formacji była dość widoczna.

Wygrana formacja autowa

Nasi zawodnicy dali się zaskoczyć w pierwszych minutach meczu i od 4 min. przegrywali 0:7. Jednak jedna z niewielu w tym meczu akcji przeprowadzonych do końca przez zawodników ataku 10 min. później przyniosła gospodarzom 5 pkt. po przyłożeniu Bloka.      Chwilę później 3 pkt. dla IGLOO z karnego dodał Płusa a jeszcze przed przerwą kolejne przyłożenie dla rudzian zdobył Gawron. W drugiej odsłonie zielonogórzanie gonili wynik, zmniejszając go po wzorcowej akcji ataku na 12:13, jednak odpowiedź debiutującego w zespole IGLOO RC Jakuba Mańkowskiego  dała kolejne przyłożenie i 5 pkt. gospodarzom. Krótko przed końcem AZS dodaje swoje 5 pkt., ale kopiący podwyższenie po przyłożeniu łącznik młyna  zielonogórzan  pudłuje. Wygrana IGLOO RC staje się faktem, co jest sporą niespodzianką, biorąc także pod uwagę fakt, że był to tylko mecz sparingowy.

Jan Muc przebija sie przez linię obrony gości

Podsumowując całe spotkanie w wykonaniu naszego zespołu, to na plus na pewno należy zaliczyć zaangażowanie całej drużyny, wygrywane swoje formacje autowe, twardą grę w przegrupowaniach oraz (pomijając początek spotkania) konsekwentną grę w obronie (sporo dobrych szarż). Niemniej jednak, bardzo wiele pracy czeka zawodników IGLOO nad poprawą organizacji gry i zgrania poszczególnych zawodników. Bardzo dobrze w rudzkim zespole zeprezentowali się grający w młynie bracia Dawid i Jakub Mańkowscy, Patryk Maniecki oraz łącznik młyna Krzysztof Płusa.

Mateusz Magner i Michał Jackowiec w obronie

Skład IGLOO Rugby Club Ruda Śląska:

młyn: Wojciech Krystek, Mateusz Nowak, Łukasz Jackowiec, Jan Muc, Rafał Szaciłowski, Marcel Gawron, Patryk Maniecki, Dawid Mańkowski

łącznicy: Paweł Łętowski, Mateusz Magner

atak: Paweł Siwula, Michał Jackowiec, Dawid Blok, Patryk Kołodziej, Marcel Januszkiewicz

Rezerwowi: Łukasz Fura, Aleksander Oleszczuk, Adam Mazela, Sławomir Mrozek, Paweł Pepliński, Jakub Mańkowski, Artur Stankiewicz, Krzysztof Płusa, Michał Pawlik, Michał Jurczyński, Marcin Mucha, Jakub Przybylski, Roeland Oost, Mateusz Powała.

Trenerzy: Paweł Łętowski i Wojciech Borys.

IGLOO Rugby Club Ruda Śląska – AZS UZ Rugby Club Zielona Góra 18:17 (13:7)

Punkty dla RCRŚL – Dawid Blok, Marcel Gawron, Jakub Mańkowski po 5 pkt. ( 3 x 1 przyłożenie), Karzysztof Płusa 3 pkt (1 x rzut karny).

Roeland Oost w przegrupowaniu

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Rugby Club Ruda Śląska jest
dofinansowywany przez
Urząd Miasta Ruda Śląska w formie wsparcia
realizacji zadań
publicznych
z zakresu wspierania
i upowszechniania
sportu w Rudzie Śląskiej
w 2014 r.

SPORTOWE SZKOLENIE
GRUP SENIORSKICH:
40 000 PLN

SPORTOWE SZKOLENIE
DZIECI I MŁODZIEŻY:
25 000 PLN

ORGANIZACJA ZAWODÓW
SPORTOWYCH
O ZASIĘGU KRAJOWYM:
1 500 PLN

więcej