II LIGA RUGBY 2013/14

1.Legia Warszawa       34 p.

2.IGLOO RC Ruda Śl.    30 p.

3.KSR Wrocław             15 p.

4.BBRC Łódź                 12 p.

5.BC Nowy Sącz            11 p.

6.AZS Zielona Góra        5 p.

 

MP KOBIET RUGBY 7 2013/14

1.Ladies Gdańsk           34 p.

2.Tygrysice Soch.         24 p.

3.BlackRoses Poznań 19 p.

4.Diablice Ruda Śl.       18 p.

Licznik Odwiedzin
Home "15" II Liga 2013/14 15 DERBY ŚLĄSKA DLA IGLOO RC

DERBY ŚLĄSKA DLA IGLOO RC

Mecz był spotkaniem sparingowym, ale w przypadku drużyn aspirujących do gry w rugby na ligowym poziomie wynik także staje się sprawą prestiżową. W dodatku dla naszej drużyny był to rewanż za przegraną na własnym boisku a dodatkowego smaku dodał fakt, że ten dwumecz to derby o nieformalny tytuł najlepszej drużyny na Śląsku.

W meczu we Wrocławiu w pierwszej połowie stroną atakującą pozostawali gospodarze, ale trafili na bardzo dobrze zorganizowaną grę obronną naszej formacji młyna. Konsekwencja w przegrupowaniach, mniej popełnianych błędów niż w spotkaniu
z zielonogórzanami pozwalały naszym zawodnikom nie dopuszczać przeciwnika do swojego pola 22 metrów. Dobra gra obronna stwarzała także okazję po kontrataków po odzyskanych przez formację młynach piłkach. Po takim właśnie odzyskaniu w 15 min. oraz bardzo szybkim i sprawnym rozegraniu ataku w środku boisku, środkowy Mateusz Magner wbił się w linię obronną gospodarzy, a wspierający go łącznik młyna Krzysztof Płusa błyskawicznie podał przekazał piłkę do skrzydłowego Pawła  Siwuli, który wzdłuż linii bocznej zaniósł ją na pole punktowe Wrocławia. Skuteczne podwyższenie Mateusza Magnera dało powadzenie 7:0.

Kontrolę wydarzeń na boisku zespół z Górnego Śląska podkreślił w 28 min. skuteczną akcją  na połowie rywala. Wygrany aut i ponownie świetne zagranie K. Płusy pozwoliły młynarzowi IGLOO Mateuszowi Nowakowi wedrzeć się na pole punktowe gospodarzy. M. Magner dodaje 2 punkty podwyższając z trudnej pozycji. Prowadzeniem Wynikiem 14:0  rudzianie kończą I połowę.

Przebieg wydarzeń w drugiej część gry nie odbiega od pierwszej. Gospodarze nacierają, starają się odrobić wynik, ale w dalszym ciągu skuteczną obroną nie pozwalamy im na zbyt wiele. Zaczynamy za to wyprowadzać dobrze zorganizowane  i groźne ataki przeprowadzane całym zespołem, dzięki którym dwukrotnie jeszcze meldujemy się z piłką na polu punktowym wrocławian. Co warte uwagi i co podkreśla zespołową grę całej 15-tki kolejne dwie akcje kończy przyłożeniami ponownie zawodnik naszej pierwszej linii młyna M. Nowak. Dobrze dysponowany tego dnia M. Magner dwukrotnie także udanie kopie z podwyższeń co pozwala zdecydowanie i wyraźnie wygrać  28:0. Przez całe spotkanie świetnie spisywała się nasza formacja autowa, wielokrotnie wygrywając wrzuty rywali.

W podsumowaniu należy podkreślić fakt, iż gospodarze praktycznie ani razu w poważny sposób nie zagrozili naszej drużynie. Dobra gra obronna całej drużyny, zaangażowanie i koncentracja przez całe 80 minut to nasze atuty w tym meczu. Trzeba pochwalić całą drużynę i wyróżnianie kogokolwiek jest w tej sytuacji trudne, ale warto podkreślić jak wielkie znaczenie ma świetna postawa i doświadczenie łącznika młyna K. Płusy. To zawodnik, który w bardzo wyraźny sposób dodaje wartości drużynie. Zauważyć także trzeba, że wyraźnie lepiej na środku ataku niż w roli łącznika czuje się M. Magner. Za wzór zaangażowania dla aspirujących do gry w pierwszym zespole przedstawić z kolei można debiutującego w wyjściowym składzie w drugiej linii młyna Artura Stankiewicza.

Składy:

KS Rugby Wrocław:

młyn: Eugeniusz Bujlis, Jean-Briac Juncker, Maciej Bekisz, Maciej Lasota, Przemysław Dudek, Łukasz Huzar, Tomasz Knap, Bartosz Ryś

łącznicy: Rafał Frankl, Wojciech Gniazdowski

atak: Maciej Prostak, Jeremy Broutin, Paweł Zaic, Paweł Duda, Maximillian MacFie

rezerwowi: Wojciech Wróblewski, Piotr Allaf, Łukasz Wojtowicz, gościnnie wystąpił Jim Parton - organizator turnieju The Piotrowice Nyskie International Rugby Festival.

IGLOO Rugby Club Ruda Śląska:

młyn: Łukasz Fura, Mateusz Nowak, Grzegorz Rogowski, Artur Stankiewicz, Patryk Maniecki, Rafał Szaciłowski, Marcel Gawron, Dawid Mańkowski
łącznicy: Krzysztof Plusa, Paweł Łętowski

atak: Paweł Siwula, Mateusz Magner, Michał Jurczyński, Marek Golba, Patryk Kołodziej

rezerwowi: Jakub Przybylski, Roeland Oost, Sławomir Mrozek, Marcin Greinert, Marcel Januszkiewicz, Jarosław Błoński

Trenerzy: Paweł Łętowski i Wojciech Borys.

KS RUGBY Wrocław - IGLOO Rugby Club Ruda Śląska 0:28 (0:14)

Punkty dla RCRŚL – Mateusz Nowak 15 pkt. ( 3 x 1 przyłożenie), ), Mateusz Magner 8 pkt. (4 x podwyższenie), Paweł Siwula 5 pkt. (1 przyłożenie).

Zdjęcia w Galerii 2

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Rugby Club Ruda Śląska jest
dofinansowywany przez
Urząd Miasta Ruda Śląska w formie wsparcia
realizacji zadań
publicznych
z zakresu wspierania
i upowszechniania
sportu w Rudzie Śląskiej
w 2014 r.

SPORTOWE SZKOLENIE
GRUP SENIORSKICH:
40 000 PLN

SPORTOWE SZKOLENIE
DZIECI I MŁODZIEŻY:
25 000 PLN

ORGANIZACJA ZAWODÓW
SPORTOWYCH
O ZASIĘGU KRAJOWYM:
1 500 PLN

więcej