II LIGA RUGBY 2013/14

1.Legia Warszawa       34 p.

2.IGLOO RC Ruda Śl.    30 p.

3.KSR Wrocław             15 p.

4.BBRC Łódź                 12 p.

5.BC Nowy Sącz            11 p.

6.AZS Zielona Góra        5 p.

 

MP KOBIET RUGBY 7 2013/14

1.Ladies Gdańsk           34 p.

2.Tygrysice Soch.         24 p.

3.BlackRoses Poznań 19 p.

4.Diablice Ruda Śl.       18 p.

Licznik Odwiedzin
Home "15" II Liga 2013/14 15 PORAŻKA, KTÓRA POWINNA BYĆ DOBRYM POCZĄTKIEM

PORAŻKA, KTÓRA POWINNA BYĆ DOBRYM POCZĄTKIEM

 

 Piłkę podaje Adam Kociński

Kolejne minuty to zacięta walka młynów obydwu drużyn, które zdominowały grę  w pierwszych 20 min. gry. Rudzki młyn „złożony” z zawodników naszego klubu oraz gości  z Łodzi i Bytomia, grający po raz pierwszy w takim składzie (!) dominował nad młynem częstochowian w młynach dyktowanych i otwartych. Niestety piłka przekazywana do ataku zostawała w niej, bowiem zawodnicy tej formacji nie potrafili znaleźć recepty na dobrze zorganizowaną grę obronną gospodarzy. Próby przenoszenia gry za pomocą kopów w aut niewiele dawały, gdyż akurat w formacji autowej lepiej wypadali częstochowianie. Widoczne było, że ten element gry jest przez nich ćwiczony i dobrze opanowany. U naszych zawodników w autach brak było zgrania i zrozumienia, co wynika z tego, że grali ze sobą po raz pierwszy.

Przełomowym momentem w pierwszej połowie był rzut karny dla RCC w połowie połowy kiedy to, po zaskakującym jego rozegraniu – sformowaniu „fałszywego” maula, piłka bardzo szybko trafiła do zawodników ataku gospodarzy. Nasi zawodnicy zaskoczeni takim obrotem sprawy nie przesunęli się w porę w obronie, co umożliwiło gospodarzom łatwe wejście na nasze pole punktowe  i zdobycie 5 pkt., a po udanym podwyższeniu kolejnych  2 pkt.5 minut później indywidualna akcja środkowego gospodarzy, ciąg  nieudanych szarż z naszej strony i strata kolejnych punktów. Na przerwę schodzimy przegrywając 0:12.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Wzrósł napór gospodarzy, co pozwoliło    z kolei naszej drużynie wykazać się  dobra grą obronną. Jedyne w tej części gry przyłożenie (z udanym podwyższeniem) miało miejsce po przegranym w łatwy sposób aucie. W dalszym ciągu po wygranych i odzyskanych piłkach w przegrupowaniach nie kleiła się naszej drużynie gra w ataku, wskutek tego obraz gry z naszej strony wyglądał mało ofensywnie.

Z piłką Mateusz Magner, za nim Damian Pałus

Podsumowując należy powiedzieć, że wynik jest w dużym stopniu zaskoczeniem. Nasz zespół był raczej skazywany na wysoką porażkę z ograną w rugby 15-osobowym drużyną z Częstochowy. Niespodziewanie cała nasza drużyna stanęła na wysokości zadania zasługując mimo porażki na słowa uznania.

Wielkim, pozytywnym zaskoczeniem była gra formacji młyna, stanowiącej mieszankę rutyny (Zabokrzycki, Kociński, Kubicz) z młodością (Gawron, Mańkowski), weteranów (Zabokrzycki, Kociński) z debiutantami (Szendzielorz, Lebieda). Grę w ataku można   i trzeba poprawić, a na pochwałę mimo wszystko zasługuje gra obronna zawodników ataku. IGLOO Rugby Club wypadł nadspodziewanie dobrze, co może dobrze wróżyć na przyszłość, zwłaszcza w kontekście tego, że ostatni mecz w rugby 15-osobowe zagraliśmy 5 kwietnia 2009 r.

RUGBY CLUB Częstochowa - IGLOO RUGBY CLUB Ruda Śląska 19:0 (12:0)

IGLOO RC Ruda Śląska:

Kamil Pepliński, Marcel Gawron (Bartosz Zabokrzycki), Cezary Zabokrzycki, Marek Szendzielorz, Rafał Kubicz, Dawid Mańkowski, Bartłomiej Lebieda, Adam Kociński, Michał Pawlik, Mateusz Magner, Marcin Greinert, Damian Pałus, Adam Piekorz (Łukasz Ruda), Rafał Kopka, Patryk Kołodziej.  

Sędziował: Janusz Wilk

Zdjęcia z meczu w galerii 2

 

Grały też Diablice

Przed i w przerwie  meczu drużyn męskich nasze Diablice  dwukrotnie zmierzyły się z dziewczynami z Rugby Club Częstochowa. Spotkania te były kolejną okazją do sprawdzenia w grze gry umiejętności zdobywanych w trakcie treningów. Im więcej takich gier, tym lepiej.

RUGBY CLUB Częstochowa – DIABLICE Ruda Śląska 5:5 (0:5) i 0:0.

Diablice wystąpiły w składzie:

Stoją od lewej: Agata Kamińska, Patrycja Bober, Joanna Ciołek, Anna Szkudlarek, Aleksandra Stańczyk, Sylwia Łuksik.

Zdjęcia z meczu w Galerii Diablice.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Rugby Club Ruda Śląska jest
dofinansowywany przez
Urząd Miasta Ruda Śląska w formie wsparcia
realizacji zadań
publicznych
z zakresu wspierania
i upowszechniania
sportu w Rudzie Śląskiej
w 2014 r.

SPORTOWE SZKOLENIE
GRUP SENIORSKICH:
40 000 PLN

SPORTOWE SZKOLENIE
DZIECI I MŁODZIEŻY:
25 000 PLN

ORGANIZACJA ZAWODÓW
SPORTOWYCH
O ZASIĘGU KRAJOWYM:
1 500 PLN

więcej