II LIGA RUGBY 2013/14

1.Legia Warszawa       34 p.

2.IGLOO RC Ruda Śl.    30 p.

3.KSR Wrocław             15 p.

4.BBRC Łódź                 12 p.

5.BC Nowy Sącz            11 p.

6.AZS Zielona Góra        5 p.

 

MP KOBIET RUGBY 7 2013/14

1.Ladies Gdańsk           34 p.

2.Tygrysice Soch.         24 p.

3.BlackRoses Poznań 19 p.

4.Diablice Ruda Śl.       18 p.

Licznik Odwiedzin
Home "15" II Liga 2013/14 7 kolejka IGLOO RUGBY RUDA ŚLĄSKA RZĄDZI NA ŚLĄSKU

IGLOO RUGBY RUDA ŚLĄSKA RZĄDZI NA ŚLĄSKU

IGLOO RUGBY Ruda Śląska udanie rozpoczął wiosenną rundę II ligi pokonując w 7 kolejce w derbach Śląska RUGBY Wrocław 33:13 (19:6). Potwierdził tym samym dominację w południowo-zachodniej Polsce, czy dokładnie mówiąc na Śląsku, bowiem było to drugie zwycięstwo nad wrocławianami w lidze – jesienią w stolicy Dolnego Śląska rudzianie wygrali 32:0.

Początek meczu należał do wrocławskich zawodników, gdyż IGLOO rozpoczęło zbyt nerwowo. Gra na całej szerokości boiska pozwoliła gościom narzucić z początku swoje warunki gry; pierwsze 10 minut dominacji  Wrocławia potwierdziły 3 pkt. zdobyte z karnego.

 

 

Początek meczu należał do wrocławian

Zawodnicy z Górnego Śląska opanowali emocje dopiero po kwadransie i zaczęli grać swoje – mocną grę młynem, wspartą przerzucaniem piłki do ataku. Zaowocowało to przyłożeniem Krzysztofa Tokarskiego w 19 min.  Konsekwentna gra IGLOO zepchnęła wrocławian do defensywy, a na kolejne przyłożenie rudzian autorstwa Pawła Siwuli czekaliśmy do 31 min.,  2 pkt. z podwyższenia dodał Krzysztof Płusa. W 36 min. 5 punktów doniósł na pole punktowe Krzysztof Jopert, a niezawodny K. Płusa podwyższył za 2 pkt. i pierwsza połowa zakończyła się 19:6 dla gospodarzy.

Z upływem minut rosła dominacja naszego młyna

Po przerwie IGLOO zagrało jeszcze z większym rozmachem i wrocławianie zmuszeni zostali do momentami desperackiej obrony w okolicy 5 metra przed swoim polem punktowym. Kolejne wejścia na ich pole punktowe Dawida Mańkowskiego (53 min.), Kamila Peplińskiego (71 min.) skutecznie podwyższone prze K. Płusę wyprowadziły nasza drużynę na prowadzenie 33:6.  W 70 min. z boiska musiał zejść ukarany żółtą kartką (10 min. poza boiskiem) środkowy ataku naszej drużyny Dominik Bryński. Osłabienie rudzkiego zespołu wykorzystała drużyna znad Odry przykładając i podwyższając w ostatnich minutach gry.

I linia rudzkiego młyna w składzie: Przemysław Żuławnik (z piłką), Kamil Pepliński (z tyłu)  i Krzysztof Jopert (z prawej) w najładniejszej akcji spotkania

Rudzki zespół zagrał dobrze – opanował nerwy, przejął inicjatywę, dominował w młynach i przegrupowaniach, skutecznie włączał do gry formację ataku – ale (zawsze jest jakieś) mógł to robić jeszcze efektywniej, częściej i szybciej. Kolejne mecze będą wymagały od naszego zespołu przegotowania się właśnie pod tym kątem

IGLOO RUGBY Ruda Śląska zagrał w składzie: Pepliński, Jopert, Żuławnik, Muc (Fura), Markowski (Stankiewicz), Wojnowski, Maniecki, Mańkowski, Płusa, P. Tokarski, Jurczyński, Gallego Vilches (Greinert), Bryński, Siwula, K. Tokarski (Kołodziej). Trenerzy: Kamil Pepliński i Wojciech Borys.

Punkty dla rudzian zdobyli: Krzysztof Płusa - 8 pkt. (4 x podwyższenie), Kamil Pepliński, Dawid Mańkowski, Krzysztof Jopert, Paweł Siwula, Krzysztof Tokarski po 5 pkt. (każdy po przyłożeniu).

Mecz odbył się na gościnnym boisku w Bytomiu, gdyż na Burloch Arenie w Rudzie Śląskiej Orzegowie dobiega końca remont boiska.

Następny mecz II ligi – 4 maja br. IGLOO RUGBY Ruda Śl. – AZS UZ Zielona Góra, najprawdopodobniej także w Bytomiu.

Autor zdjęć: Kamil Żurek

Więcej zdjęć w Galerii 2

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Rugby Club Ruda Śląska jest
dofinansowywany przez
Urząd Miasta Ruda Śląska w formie wsparcia
realizacji zadań
publicznych
z zakresu wspierania
i upowszechniania
sportu w Rudzie Śląskiej
w 2014 r.

SPORTOWE SZKOLENIE
GRUP SENIORSKICH:
40 000 PLN

SPORTOWE SZKOLENIE
DZIECI I MŁODZIEŻY:
25 000 PLN

ORGANIZACJA ZAWODÓW
SPORTOWYCH
O ZASIĘGU KRAJOWYM:
1 500 PLN

więcej